Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Vala 900 .

Personin qe e keni kerkuar
ne ju është dashuruar.
Nese edhe ju e dashuroni
ju lutem lajmroni dhe i tregoni
se sa shum e adhuroni.


Merre zemren time dhe me te jeto,ateher do ta dish ky shpirt sa te don.

Nese ti nuk vjen mos me le te pres merre jeten time dhe me le te vdes.

Edhe neqofte se nuk me do
me kujto si nje person qe te deshi me shpirt dikur
por qe doli nga jeta jote
per te mos penguar lumturin ty


Dua te ti them ato qe nuk ti thashe,
Dua te ti jap ato qe nuk ti dhashe,
Dua te te ndjej thell ne gjoksin tim,
Por nuk e di pse sonte nuk paskna guxim.
Du hjälpte mig att glömma
Bara drömma
I din närvaro känner jag mig snygg
I dina armar känner jag mig trygg
Du är den personen jag behöver
I mina drömmar hittade du en fyrklöver
Jag trodde först att du var en dröm
En eviglängtan i en skönhets sömn
Du är den ända för mig
Jag älskar dig


Do të lëvdoj dashurinë
barabar me perëndinë,
se dashuri e vërtetë,
na mban të gjallë në jetë.


0 moj lulja manushaqe,
ndëgjo dashurinë ç'thotë:
Të lozëm faqe për faqe,
Të na përzienë lotë.En Kram leder te en Puss,:::...
...:::en Puss leder te Hångel,:::...
...:::Hångel leder te Smek,:::...
...:::Smek leder te Sex:::...
...:::vågar du Krama mej då??:::...


S'kam besuar se më ik si era
S'kam menduar të jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy
Në çdo hap në çdo vend dhe
Në gjum më bie ndërmend
Kur flej
Më duket të kam pranë
Kur qeshi më duket më shikon
Kur qaj më duket më pajton
Eja pranë mejeKaluan vite pa të par me sy
Kaluan vite mbeta un pa ty
Më ke lën të zbehet kujtimi
Më shoqëron veq pikllimi
E ja eja shuaje pikllimin
Mos më le të vetëm në kët bot
Do të vi mbas teje përmbi re
Po ta dija folen ku e ke

Sa keq e ndjej veten tasht ne ket moment,
Nga mendimet e kota dojn me më dal ment.


..Love is funny...
Love is kind......Love is sunny
Until it breaks your heart....and rip you two apart
I know That I wont go....And screw it up enymó
Bequase if I love you....If I really do
. ..You will love me to...Hapi syt e mos i mbyll
Un jam dielli ti je yll
Kur ti qesh une behem ze
Mos mendo se dote le
Kur ti qan un behem lot ,
Ste nderroj me askend ne bot
Ti je gjumi un jam endrra
Ti je shpirti un jam zemra,
Ti je dielli un jam drita
Ti je jeta un qe e prita
Mos mendo se te harroj
Vetem ty te dashuroj ,
zemra ime rre veq per ty
Ty te kam si dy syt e mi60 Sekunda Në Minut Mendoj Per Ty,
60 Minuta Në Ore Të Dashuroj Vetem Ty.
7 Dite Të Javes Merzitem Per Ty,
365 Dite Të Vitit Të Dua Vetem Ty....


Tani shiko shiun
ne kete nate te vonshme..
dhe djeje dhembjen ..
se sa ti me mungeon..
cdo pike e shiut ..
qe te trokan ne xhame..
eshte loti im..
qe afer ste kam! !!..Ne mesin e luleve te kesaj bote,
syri im vetem ty te sheh
vere doren ne zemren time
degjoje per ty si rreh,

kur ti me flet gezim me shton
kur me ty sjam zemra te kujton
kur nata vie une nuk kam gjum
se per ty po mendoj aq shum


Kurdo që TI të vish .
për TY jo kurrë s'bëhet vonë
n'brendinë e zemrës sime
do kesh TI vend përgjithmonë.
Ndaj prore të pres me mall
e djegur shkrumë, e përvëluar


nëse të kam dashur dje e sot


dije se për jetë kam për të dashuruar.


Me dor po shkruaj
Me zemër po vuaj
Pse je larg meje
Me le të vetmuar
Sa ditë e merzitshme
Sa nate e qet të shkruan

♥ Te dua aq shume, sa qe ska me lart,te dua vetem ty dhe syte e tu te gjelbert,Të Dua,Të Dua ty -♥3 (kuptoje mire)

do te dua kikur
do te dua dikend
por kurraskend
si dikur dikend
4
kur mbivarrin tim
fillon amini
kur mbi varrin tim
fillon gjelbrimi
ku mbi varrin tim
vihet kurora
ateher qik dije
qe te harrova
5
sa bukur qesh
sa bukur shiqon
te dua perbes
pse nuk me beson
cka me te shku
cka me te then
kur zemra ime
vetem ty te don
6
ne ty u dashurova
prej kur kam qen bebe
un ta bojsha me sy
e ti me gjujshe me meme
7
dashuria pa takim
si kerri pa benzin
dashuria pa puthje
si mobili pa mbushje
8
duja ate   qe   te   don
e jo   ate qe tradhton
dashnia   ssi poletik \
si kosova me   amerik

kur te   vi ne shkoll
une   te   pershendes
e   ti ma   ban me   sy \
une   filloj   te   qesh..

hana shekelqen
dilli rrezon
shoqrija jote me pelqen


thuje nje   fjal   te   urt
jeta esht   eshkurt
fjalet jan   te gjitha  
me fal une kaq   epata


syri pikon
zemra loton
buzt kondojn
shpirti ste harron

eja e dhashur nga   viset e larta
se   ty po te presin dy buzt e   zjarrta

edi se te kam shoqe
e di se me ke shok
kshtu e   beri perendia
mes nesh lindi dashuria
ndoshta ste pelqej
ndoshta ste baj nervoz
po te than te drejten
shum te dashuroj
e di se esht keq
e di se kam gabu
shoqen qe   e patya u dashurova


  pezi dashurie

njeri bi tjetrin
akrepat e ores
une prisja puthjen  
e dashnores

e prisja   ate   qast
kur aj pa prit mas
ne gjoks mu perplas

mu perplas ne gjoks
e me perqafoj me
puthi me buz dhe
me leshoj

se qfar shije kishte
smundta   pershkruj
kur   kujtoj ato
puthjeqaj me lot


te dua per ty shkruj
te dua per ty vuaj
te dua per ty mendoj
te dua kurr ste harroj
te dua te pres
te dua deri sa te vdes.

me kert mosh time fillova
te shkruj kujtime per nje
vajz te bukur qe e kam ne
zemren   time.

zemra me shkruan
zemra me dikton
shkruaj per nje   vajz
te bukur qe zemra ma don..

pse sonte jam pa gjum
pse zemra ime po rrah shum
a thua bota u shua
qe sme don ti mua?

mos e shiko bukurin
se syt ti rremben
po shikoje ate njeri
qe te dashuron?

kur lumi shperthen
veshtir ta kalosh
ta duash dikun
veshtir ta harrosh>?


do te   vi ne dasum
kur ti te martohesh
do te behem zog
e ti nuk do teme shohesh
do te vishum ne rroba   zi
le ta din te gjith se
po vuaj   per ty   ti bie
daulles   per lumturin tuaj
ndersa une i njeri
gjithmon do te vuaj >?


pse sme flet
pse nuk buzqesh
pse jeten ma pikllove
pse mua me shkatrrove
pse uritesh me vetmi
pse s vdes me mu me dashuri
pse s dom me te than vetem"te dua"

vetem ty te shikoj
e tjeter s'dashuroj
natem te shohe ne gjum
e ty te dua shum
rinia esht ne duart tua
ah vemer sa shum "te dua"

kisha pas deshir
te shkoj lartë
ne qell e emrin tend
te bukur ta shkruaj ne djell>?

te dua te dua
me te vertet
bashkimi jeonesht
i pa munshum per jete>

ti se di po jetaj une
pa te pa me sy
nuk mundem pa ty>

pa rri ne kujtime
pa rri ne mendime
per ty po mendoj
oj dashuria ime>

per ty po mendoj
pse nga jeta mu largove
ike shkove,e,
mua me harrove>

ae dine dashur
qka do te that
fjala dashuri
bomba atomike
nuk   ta ban
ma zi>

mem therr me
thik mem lane
me gjak shoqet
edhe shokt qe
ikam deri me tani
si harroj aspak

ku mbeti dashuria e jon e kikurshme?
ku mbeti ditet tona te lumturis?
ku mbetm   une edhe ti pse jem aq larg  
per ty isha ne gjendje te reja gjithqka
ty te deshta me shum se jeten
s'dua te shohe lotin ne sy edhe pse
dashuria jon morri fund.
per ty gjithqka do te bej zemren time ta dhuroj
q'do minut te jetes time ty do ta kushtoj >
tung nga   flamuri   mementalisht gjendem ne   spital   azgje tragjike ,gur ne   veshk   , kancer ne mushni ,e   ty ne   zemer   ta ngjit..?

buk   duke ngren
lotet me piklojn
qe   te te marr ty
familja sme lejon.

pse   me fal perendi
qe te vuj nga   dashuria
pse kjo jet kaq eshkurt
me   ne   fund me   vdek.

dashuri oj dashuri
e ban plakun djal te ri
varfnjakun e ban pasunik
ta ngrin lotin  

nese   vuan per mua
me lot mos   loto
sepse un te dua
edhe pse ste shoh ?


prit   prit mos bjer ne gjum dua
te tham se te   du shum naten e mir   gjum te   embel ?
kur   ti te flesh   do te vi ne enderr
veq se te   dua shum ?????

plumbin e   armikut e   pranoj
e   pranoj të lidhem si litar
  por   nuk lejoj   të bahna   tradhtat...

Nmes nat ne   dritare   yzit ti   i shuku me   yllin ma   te   bukur   te   fala jam   te   te   dergju   ????


sa   veshtir ësht   te ishe   ne   vetmi   ta   dush nje vajz e   ajo mos   ta   di...??

ty ti shkruaj   keto   vargje   si shenja që të   dua   shumm?
////////////////////////////////////////////////////////

netve   me   bor   netve me   shi me   kitar shkruaj kang po per   ty ?


sjam poet   te shkruaj poezi   po jam   i mjeri   qe   vuaj   per   ty ...

ne nate e   erret   ne   gjumin e   let   kur   te   kujtoj   ty   nuk mund   te   flej/////....

ne   gjum   kur   rash ne   anderr   te   pash e   me   shpejtsi   u ngrita   e   dashur   bertita...,,,

ne   vetmi une   rri   tani me   kitaren   bisedoj mendoj   per ndarjen   ton   per   te   dashur   edhe   vetum edhe   vetum   mendoj//


Mos e shiko bukurin e cila te mashtron por shiqoje zemren e cila te don!!!

Me sy te shiqoj me zemer te dashuroj me mire te vdes se pa ty te mbes...

Une I LOVE YOU ti I LOVE YOU me na ni nana ka me na tranu

Nuk jam amerikank me te than I LOVE YOU
Por jam flamuri Qe te them TE DU!!!

Qika te don deri sa te hargjon e kur te hargjon ne rrotcames te qon!!!

Do Të Vuaj Do Të Ç'mendem,
Do Të Çaj, Me Askënd Dhimbjen
E Zemrës, S'do Ta Ndaj...!!!

Nga Kjo Vuajte, Edhe Vdekja Ndosha Më Vjen Mua,
Po Më Kurr Sa T'jem Gjall, S'do Të Them Se Të Dua...!!!

Sa Të Deshta, Aq Mendova Se Më Don,
Kurr Në Jetë Nuk Kam Ditur, Të Të Them Jo...!!!

Kurr S'Tu Ndava, As Në Ditët Ma T'vështira,
Por S'besoj Se Kështu, Shpërblehët E Mira...!!!

Le Të Vuaj, Le Të Tretëm, Le Të Vdes,
Se Kthimin Tënd Ma Nuk E Pres...!!!

Dot Mbulohet Zemra Ime, Me Dhe E Me Gurë,
Por Në Gjunjë Para Teje, S'do Të Bi Kurr!!!

Mos me telefono qdo gje ka mbaru
duhet te harrosh qka me pate premtu

Po te lutem shum as leter mos me shkruaj
se tani per mua je njeri i huaj

Ne rrug mos me ndal mos me pengo fare
keshtu e ka jeta dua te jem reale

Mos dil ne dritare syt mos mi lesho
me dukesh i huaj me duket se s'te njoh

Dhe nese ben femer mos kalo pran meje
mos u mburr as pak se vet ika prej teje

Me ka len dashnori im me ka then lamtumire
asnjehere me s`del n`takime paska gjet nje vajz me t`mir.

A jeton peshku pa uj a hahet buk me dor te huj
a fluturon zogu kraht m`ja thy aq djem une kam jete pa ty.

Do t`kalojne vite dhe shume vite dhe shume vjet per ty do t`qaj
ndoshta m`do, prej meje ike por une ne zemer hala te mbaj.

Edhe n`qoft se une martohem se beqare me mbet nuk ben
deri t`muj do t`mundohem do t`marr djal me emrin tend.


E veshtira jan ato ditet kur syri loton, kur zemra nuk e gjen ate qe shum e don.

Jam tu kujtu e jam tu mendu cillës vajz Shqiptare ket zemer time me ja adhuru.

A e din se sa te dua? Nje roman e kisha shkrua!! Ne biliothek e kisha qua, qe ku ta merrsh me luxuar e kupton se sa te dua.....

Ti je zjarr e un prush mena nda smundet askush.

Mem therr me thik as pak nuk ankoj, por mem then ste dua kurr nuk pranoj.

Zemra zemres i ban lutje po dashuria e dashur fillon me nje puthje.


vetum   dy   gjera desha ti tham bukurosh nuk jam   ,po i keq   s'thojn , t'vertetn smndet ta muhon askush   , une vetum emrin ta di te sakt dhe e dyta nje misjon te vetem kam tek ti q te dua, te kqija nuk i shkaktoj askujt " aktrimin e kam hobi , me   vjen keq   por keshtu e ak jeta mos   ndji keq se qdo psim esht edhe mesim " bay loqka jem "   te dua shum nga muli

valla pa shihet qysh   sa me paske   dasht   po zoti te shperbleft   me te mir e mos harro kurr ne jet nuk   ke meme pa   e ti vazhdo   ta gjykosh jeten tane...

mos me   dasheriofsh mu   duje shpirtin   tim,e mos te kujtofu zeri im ,kujtoj syt e mi, nese i ke harru syt e mi   ,mos   e harro dashurin`````````..

nese te friksoj thirre   92
nese te ndez thirre     93
nese te   lendoj thirre   94
nese me   don qo msn ne ket imell muli221@hotmail.de


ti je   gjum une jam enderr   ti je shpirt une jam zemer ti je djell une jam drit ti je jet
--------Ikja-------
Do iki kurr ma sdo ndalem
E Ti,,,
Mos u brengos,
E Ti,,,
Mos u shqeteso,,,
E Ti,,,
Mos me kerko me pastaj,
Mos me kerko askunde ne bote
Mos me kerko ma te lutem
Jo, hiq mos me kerko
Nuk dua t'm kerkosh prape
Nuk dua qete ledoj ty ne zemer
E as veten time jo,
Une zemren e kam te stermbusher
Me lendime, dhimbje,
Vuajtje, dhe helmime
Syt e mi shume lote derdhen
Nuk di per kende per qka
Por ashtu kot loti me rrjedhi
Per ato pak fjale tuat te ¡¦bela,
Te deshta dhe te dua,
Por large jem Une dhe Ti,,,
Une dhe Ti large, large, large,,,,(E Jotja)
Gjith naten rri pa gjum
Dhe ty te endrroj sikur je me mua
Po nata eshte e gjat vetmija
Me kaplon une rrotullohem
Por shtrati esht bosh
Kam frik qe te flej
Se ne enderr ste shoh
Prandaj une rri zgjuar dhe per ty mendoj!!!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Ederr e pa realizuar


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Ju dua si prinde,,
.....................................Por nuk ju kam prind juve,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ju me rritet me edukuat,,
.......................................dhe po ju me shkolluat,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Por ju nuk me keni linde mua,,,
................................Ju dua per jete nuk mundem kurr,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,t'ju largohem, nuk mundem t'ju braktisi,
..............................nuk mund t'ju harroj kurre derisa te jeni,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ne ket bote por dhe pas vdekjes,,
.....................................dotju kujtoj gjithemon e jete,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Por nga ju dua te verteten,,
...........................................Ma thuani pra mua,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mos me lini në kujtime,,,
.......................................mos me lini në vuajtje,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mos më lini me plage në zemer,,,
..................................Por ma thuani ju lutem ma thuani,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Ma thuani te vertetën,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Kushe, kush, kush me lindi mua,,
...................................kushe më rriti në barkë nëntë muaj,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,kushe më lindi mua,,
............................................Ma Thuani ju lutem,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,me tregoni ju lutem,,
..........................................Kush më braktisi mua...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Me tregoni mua ju lutem,,,,Muli

Me fal që të shkruaj
Me fal qe per ty vuaj
Me fal qe jam dashuru
Me fal qe smuna pa ty me jetu
Me fal qe te thras
Me fal qe per ty flas
Me fal qe kam gabu
Me fla qe per ket skam mendu
Me fal qe te kujtoj
Me fal se nuk mund te harroj
Me fal qe te flas
Me fal qe te shkoj mbas...
Me fal qe te shikoj ,
Me fal qe per ty jetoj
Me fal qe kam mbet i harrum
Me fal qe emrin tend e per mendi ne gjum
Me fal qe kam qen e marr
Me fal se ty seky su kan gabim i par
Me fal qe te bzdis
Me fal qe ste kam ne his
Me fal edhe ni her qe kam gabu
por me se shumti me fal se TE DUa.


Te lutem dashurin
..mos e mbaj ne xhep
..thuaja dashnores
..e mos te vij keq

....Shikoje kete qiri
....shikoje me sy
....eshte zemra ime
....qe digjet per ty

......O zot me beso
......dy zemra i bashko
......dy lule mos i thaj
......dy dashnor mos i ndaj

........Varri pa lule
........asgje sparaqet
........dashuria pa puthje
........harrohet shume lehte

..........36 shkronja
..........ka alfabeti
..........vetem shkronja e dashnores
..........ne zemer me mbeti

............Sikur qielli te ishte leter
............sikur deti te ishte boje
............sdo te shkruaja asgje tjeter
............pervec fjales ste harroj
JE LARG

Mua vetëm nuk më rihet
E ti larg,larg shpirtit tim
Për ty vuaj, në pambarim


Jam njeri si gjithë bota
kam një shpirtë kam një lotë
kam dëshir me të taku
Se larg teje jam qëllu
Se në ty vajz jam dashuru

Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Për ty do të vuaj
Deri në pambarimDËSHIRA

E kam një dëshirë
Oh sa është e thjeshtë
Me ti puthë buzët
Tjeter s'kisha deshtë

Sa e ëmbël është jeta
Sa e ëmbël është rinija
Por më e ëmbla
Qenka dashurijadashuria

me shpirt te lenduar me zemer te copetuar

me enderra te pa fundme jeta nuk ka mbarimska mbarim vuajtja

ska fund mjerimi lumturia nuk vjen zemra e perlotur qan pa pushim

enderron dite te bukura te cilat nuk vijne enderron dashurine

e cila per ate zemer eshte vetem fjale dhe jo ndjenje

e cila mbizoteron ne cdo zemer dashuria eshte jete pa dashuri

"""" nuk ka jete.................................................

do te doja te isha pike loti
te lindja ne syte e tu
ne faqen tende te rreshqisja
na buzen tende te vdisja

jeta eshte te dashurosh
te dashurosh eshte te vuash
te vuash eshte te vdesesh
ateher pse et jetosh ??????????,

mos duaj cdo kend
mos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot
Kur te ndihehs vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko
ateher une nga larg do et ndiej
se vertet me do
ateher tek dritarja do vrapoj
ngre koken dhe henen shikoj
dhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tona
plot dashuri


Përshëndetje të përzemërta e dashura ime e përjetshme
Me kto poezi po ta shprehi dashurin time të pafundme!!!!!
TË DUA E DASHUR SINÇERISHT TY E DASHUR!!!!!!!


Kur shpirti im flen dhe ëndërron
me siguri po flen tash në këtë kohë...
dhe nuk e di a më kujton.....vetëm se
dhimsa ndjej për ty se je larg....dhe
një dëshirë të vetmën kam....
syt e mi të të shohin se si po flen Ti....
poezi   nga flamur   hoti


nje enderr qe sme le te qete
eshte kujtime qe ende e kam
ai ne zemer me ka mbete
edhe kur e di se me ty nuk jam

jeto pa mua I lumtu
ashtu si une po jetoj pa ty
e di se perjete te kam humbur
dhe po te qaj me lot ne sy

prap i kthehem jetes
me pyetjen o jete perse?
perse ma more fatin
tash ne vetmi me le

ike nga jeta ime
kurr per te mos u kthyer
emrin tim te vertete
shum rende e ke ndyer

nuk eshte pune e lehte
kur emrin ta ndyen dikush
kjo eshte nje gje shum e rende
qe ne zemer te djeg si prush

ndoshta do te vij nje dite
qe nje gje te vetme ta kuptosh
se sa rende eshte ta humbesh
ate qe mendon ta dashurosh
TA DUASH NJE DJAL

Ta duash nje djal
e kete kurr mos tia thuash
eshte njesoj sikur ta urresh
ne vend se ate ta duash
ta duash nje djal e mos te jesh prane ti
eshte njesoj si zemren
ne dy pjese ta ndaj
nuk eshte pune e lehte
ta duash nje djal
me te gjitha ndenjat
me shpirt e me zemer
me enderrat e kota
qe i njeh tash bota
me lotet e zemres
nga tradhtia e djalit
qka meriton ti ne jete ?
vetem urrejtje e mallkim
se nuk ke bere asgje te mire
veq e lendove shpirtin tim
ta duash nje djal
dhe per te te qash
eshte njesoj si larg ta kesh
e ne zemer thelle ta mbash.
Tani gjenden ne spital
dhe sapo mora vesh
qe kam nje semundje te pasherushme
mjeket kan gjetur diqka ne zemer time
Do Te BetOheM Per DaShUrI
  T~E ~V*A*RR*I~

Deri kur ne vuajte
Deri kur ne vetmi
Deri kur zemra ime
Te shpresoj per ty.

Sa i bukur eshte varri
Aj shtrat i vertet
Prandaj menxi pres
Sa me pare te vdes

Kure te vdes apo vjen
Kete kujtim apo ma bjen
Per mbi varr me ma pru
Une me varr me vajtu

Po t?me qoni tuj vajtu
Me lote ne sy qdo njeri
Prandaj kurr nuk do te
Shifemi UNE shpirt dhe TI

Koha po kalon kthim
M? nuk ka ,varrin nuk
E di ku e ke ,por
Dashurin te une per jete e ke
Ti ishe nje person

qe s'mund ta pershkruaj

se meritove dashurine time

as per ty te vuaj

ka ardhur nje kohe

qe skam force me te pres

me lutje i kthehem zotit

zot dua te vdes

Koha per lotet e mi

s'kaloi asnjehere beso

koha per vuajtjet e kesaj zemre

qe thote kurr mos me harro
  AS**DETI***AS ?

As deti as oqani
As tigri as luani
As bota ne mendime
Smund te ndanë
Nga Zemra Ime

Te dua me zemer
E jo me tradhti
Te kam enderruar
Tan jeten te jam veq me ty

Sa yje ka qjelli
Smund ti numrosh
Sa te adhuroj une ty
Smund te besosh

Poet nuk jam
Te shkruaj poezi
Po me 2-3 fjalë
Te shprehu simpati

Shum vite kalova
Shum nete ënderrova
Te kam afer meje
Te perqafoj nje here

Ne mendje kam nje Emer
Ne sytë mbaj nje lot
Ne zemer te mbaj
Per jete sdo te harroj
Nje lot qe dikur me ra

ne zemer me la nje pike

ne shpirt rende me ka vra

dhe thelle me nguli thike

kjo bote qenka krijuar

qe une te derdhi lot

dhe te pyes perjete

pse keshtu ndodhi o zot

kjo bote e trilluar

me solli vetem pikellime

me lendoi mua rende

e theu zemren time
A ka mundësi sot me e ditë

ç'far me vonë ka me më pritë

kush me thot se kam me vdekë

gjithmon e mira ka me prek

nuk festoj un asnje her

gjith'her ftoht eshte per mu

kurr me sy nuk shoh pranver

keshtu jeta ka mem shku

a ke zemer sot me me gezu

a me meson qysh me jetu

kur me te miren koh nuk po e gezoj

e ma vone cka me vyn te jetoj
Emrin Smund Ta Shkruaj

Emrin smund ta shkruaj
Se shum te dashuroj
Por ne zemer te mbaj
Dhe kurr ste harroj

Nuk jan keto fjal
Por nga zemra i kam marr
Nga zemra e perlotuar
Te shkruaj shpirt me mall

Edi sa lote per mua derdh
Edi sa shum shpirt me don
Prandaj sa te jete jeta
Kjo zemer pa ty sje-ton
ATË DESHIRË TI KËRKOJE

me lutjen time zevendesoje
merre nji gjarper hudhma mbi
me thuaj me kete ben dashuri
varrin me gur mbushe plot
e nga gezimi te dalshin lot
lutju Zotit te me denoj
ne mes te zjerrit te me coj
por Zoti mu nuk me denon
se secili dike e don
e Ate ne zjarr e gjejn
ata njerz qe urrejn..!
Me zemer po qaj !
Nese nje dite me sheh si kendoj
dije se me zemer po qaj
ende per ty une po mendoj
dhe ne zemer ty po te mbaj
Nese vjen nje dite qe te kujtosh
se te deshta me te vertete
mos harro se per ty e dhash
jeten time me lot te shkrete.
skam shum fjale per te pershkruar
vuajtjen time qe kam ne zemer
vetem dua te mallkoj ty
se ma ndyve shum rend kete emer
kudo qe te shkosh nje gje kujto
se ke pas nje vajz qe shum te do
se ke pase nje vajz qe enderr te ka pa
dashuria jote ne zemer e ka vra
Pas vdekjes sime!
Nese prape kthehem pas vdekjes
dashurine zemren dhuroma
por mos qaj qe u ktheva hije
sepse une te du akoma
Shiko lulen si u tha
edhe zemra qenka nda
shikoj buzet si me jane krisur
emrin tend tue peshperitur
Marr fletoren te shkruaj
e shfletoj fleta fleta
ne mes te saj pashe nje zemer
emrin tend aty e gjeta
UNE E KAM SHUM TE QART

se jeta per mu eshte atje lart
se gjithkush e ka veshtir
shpirtit tim me i bere mir
e rruga ime u zgjeru
tjeter jete une me jetu
tjeter bote rruge pa kthim
tjeter jete ne amshim
gezohu ti o shpirti im
se rinia mu me kaloj
se edhe keshtu ne hidherim
jeten ndoshta e gezoj
mos gezofsha asgje tjeter
kur lajm gezimi kurr nuk marr
me vone te kujtohet lutja e vjeter
por atehere jam ne varr
e pastaj e mira nuk vlen
se shpirt me pare kurr nuk blen
e dheu ftyres kur t'me bje
syri im me drit nuk sheh
ateher mos thuaj se me ndihmon
se vec mundin posht e con
se sa isha ne kete bot
lutja ime ishte e kot

ti mund te martohesh me ke don
po n'varet jeten si e jeton
se Zoti keq askend s'e le
po edhe krejta te mirat nuk ti bje
ne varrim kur te vish
pran kufomes mos u afro
se qefini me eshte gervish
nga zemra ime qe te do
tregoju te gjitha
dhe thuaj per mu
se varrin me hitha
eshte dasht me shtru
NUK PAJTOHEM ME TY

te mbetemi vetem miq

se zemra me nuk me duroi

gati sa nuk vdiq

KISHA nje deshire ne jete

por ajo kurr smu plotesua

veq nje here te kisha prane

dhe te bej me ty qte dua

Lexoj ne nje Epitaf

mbi varr te vendosur

ishte i shkruar emri yt

aty te kishin varrosur
KISHA DHIMBJE NE KOKË

kur per ty mendova
mirpo kur te pashe
menjehere u sherova
Trupin ma therre
zemren ma ke ngrene
lekuren ma rrjepe
zjarrin ma ke vene
Kur te thone se shkova
ne nje rruge pa kthim
berja hallall zemres
se me nuk ka kthim

Kur te thone se jam kthyer
Nga nje jete e amshuar
erdha te shoh dhe njehere
se shum te kam dashuruar
Ti zemres time
nje borgj i ke mbete
qe hyre dhe ja more
dashnine e vertete
Ne nje nate te qete
nje zemer po qane
vuaj une permallshem
qe rruget na u ndane


Nese ke nje zemer
ndaje bashk me mua
nese ke nje fjale
me thuaj te DUA
Nese me gjen duke qare
te lutem fshima lotin
nese lotet mu me vrasin
per te me ngjalle ,lute zotin
Emrin tend me gjak
gjithkund e kam shkruar
vetem e vetem zemra
kurr mos me te harruar
poezi   nga flamur   hoti


nje enderr qe sme le te qete
eshte kujtime qe ende e kam
ai ne zemer me ka mbete
edhe kur e di se me ty nuk jam

jeto pa mua I lumtu
ashtu si une po jetoj pa ty
e di se perjete te kam humbur
dhe po te qaj me lot ne sy

prap i kthehem jetes
me pyetjen o jete perse?
perse ma more fatin
tash ne vetmi me le

ike nga jeta ime
kurr per te mos u kthyer
emrin tim te vertete
shum rende e ke ndyer

nuk eshte pune e lehte
kur emrin ta ndyen dikush
kjo eshte nje gje shum e rende
qe ne zemer te djeg si prush

ndoshta do te vij nje dite
qe nje gje te vetme ta kuptosh
se sa rende eshte ta humbesh
ate qe mendon ta dashurosh
TA DUASH NJE DJAL

Ta duash nje djal
e kete kurr mos tia thuash
eshte njesoj sikur ta urresh
ne vend se ate ta duash
ta duash nje djal e mos te jesh prane ti
eshte njesoj si zemren
ne dy pjese ta ndaj
nuk eshte pune e lehte
ta duash nje djal
me te gjitha ndenjat
me shpirt e me zemer
me enderrat e kota
qe i njeh tash bota
me lotet e zemres
nga tradhtia e djalit
qka meriton ti ne jete ?
vetem urrejtje e mallkim
se nuk ke bere asgje te mire
veq e lendove shpirtin tim
ta duash nje djal
dhe per te te qash
eshte njesoj si larg ta kesh
e ne zemer thelle ta mbash.
Tani gjenden ne spital
dhe sapo mora vesh
qe kam nje semundje te pasherushme
mjeket kan gjetur diqka ne zemer time
Do Te BetOheM Per DaShUrI
  T~E ~V*A*RR*I~

Deri kur ne vuajte
Deri kur ne vetmi
Deri kur zemra ime
Te shpresoj per ty.

Sa i bukur eshte varri
Aj shtrat i vertet
Prandaj menxi pres
Sa me pare te vdes

Kure te vdes apo vjen
Kete kujtim apo ma bjen
Per mbi varr me ma pru
Une me varr me vajtu

Po t?me qoni tuj vajtu
Me lote ne sy qdo njeri
Prandaj kurr nuk do te
Shifemi UNE shpirt dhe TI

Koha po kalon kthim
M? nuk ka ,varrin nuk
E di ku e ke ,por
Dashurin te une per jete e ke
Ti ishe nje person

qe s'mund ta pershkruaj

se meritove dashurine time

as per ty te vuaj

ka ardhur nje kohe

qe skam force me te pres

me lutje i kthehem zotit

zot dua te vdes

Koha per lotet e mi

s'kaloi asnjehere beso

koha per vuajtjet e kesaj zemre

qe thote kurr mos me harro
  AS**DETI***AS ?

As deti as oqani
As tigri as luani
As bota ne mendime
Smund te ndanë
Nga Zemra Ime

Te dua me zemer
E jo me tradhti
Te kam enderruar
Tan jeten te jam veq me ty

Sa yje ka qjelli
Smund ti numrosh
Sa te adhuroj une ty
Smund te besosh

Poet nuk jam
Te shkruaj poezi
Po me 2-3 fjalë
Te shprehu simpati

Shum vite kalova
Shum nete ënderrova
Te kam afer meje
Te perqafoj nje here

Ne mendje kam nje Emer
Ne sytë mbaj nje lot
Ne zemer te mbaj
Per jete sdo te harroj
Nje lot qe dikur me ra

ne zemer me la nje pike

ne shpirt rende me ka vra

dhe thelle me nguli thike

kjo bote qenka krijuar

qe une te derdhi lot

dhe te pyes perjete

pse keshtu ndodhi o zot

kjo bote e trilluar

me solli vetem pikellime

me lendoi mua rende

e theu zemren time
A ka mundësi sot me e ditë

ç'far me vonë ka me më pritë

kush me thot se kam me vdekë

gjithmon e mira ka me prek

nuk festoj un asnje her

gjith'her ftoht eshte per mu

kurr me sy nuk shoh pranver

keshtu jeta ka mem shku

a ke zemer sot me me gezu

a me meson qysh me jetu

kur me te miren koh nuk po e gezoj

e ma vone cka me vyn te jetoj
Emrin Smund Ta Shkruaj

Emrin smund ta shkruaj
Se shum te dashuroj
Por ne zemer te mbaj
Dhe kurr ste harroj

Nuk jan keto fjal
Por nga zemra i kam marr
Nga zemra e perlotuar
Te shkruaj shpirt me mall

Edi sa lote per mua derdh
Edi sa shum shpirt me don
Prandaj sa te jete jeta
Kjo zemer pa ty sje-ton
ATË DESHIRË TI KËRKOJE

me lutjen time zevendesoje
merre nji gjarper hudhma mbi
me thuaj me kete ben dashuri
varrin me gur mbushe plot
e nga gezimi te dalshin lot
lutju Zotit te me denoj
ne mes te zjerrit te me coj
por Zoti mu nuk me denon
se secili dike e don
e Ate ne zjarr e gjejn
ata njerz qe urrejn..!
Me zemer po qaj !
Nese nje dite me sheh si kendoj
dije se me zemer po qaj
ende per ty une po mendoj
dhe ne zemer ty po te mbaj
Nese vjen nje dite qe te kujtosh
se te deshta me te vertete
mos harro se per ty e dhash
jeten time me lot te shkrete.
skam shum fjale per te pershkruar
vuajtjen time qe kam ne zemer
vetem dua te mallkoj ty
se ma ndyve shum rend kete emer
kudo qe te shkosh nje gje kujto
se ke pas nje vajz qe shum te do
se ke pase nje vajz qe enderr te ka pa
dashuria jote ne zemer e ka vra
Pas vdekjes sime!
Nese prape kthehem pas vdekjes
dashurine zemren dhuroma
por mos qaj qe u ktheva hije
sepse une te du akoma
Shiko lulen si u tha
edhe zemra qenka nda
shikoj buzet si me jane krisur
emrin tend tue peshperitur
Marr fletoren te shkruaj
e shfletoj fleta fleta
ne mes te saj pashe nje zemer
emrin tend aty e gjeta
UNE E KAM SHUM TE QART

se jeta per mu eshte atje lart
se gjithkush e ka veshtir
shpirtit tim me i bere mir
e rruga ime u zgjeru
tjeter jete une me jetu
tjeter bote rruge pa kthim
tjeter jete ne amshim
gezohu ti o shpirti im
se rinia mu me kaloj
se edhe keshtu ne hidherim
jeten ndoshta e gezoj
mos gezofsha asgje tjeter
kur lajm gezimi kurr nuk marr
me vone te kujtohet lutja e vjeter
por atehere jam ne varr
e pastaj e mira nuk vlen
se shpirt me pare kurr nuk blen
e dheu ftyres kur t'me bje
syri im me drit nuk sheh
ateher mos thuaj se me ndihmon
se vec mundin posht e con
se sa isha ne kete bot
lutja ime ishte e kot

ti mund te martohesh me ke don
po n'varet jeten si e jeton
se Zoti keq askend s'e le
po edhe krejta te mirat nuk ti bje
ne varrim kur te vish
pran kufomes mos u afro
se qefini me eshte gervish
nga zemra ime qe te do
tregoju te gjitha
dhe thuaj per mu
se varrin me hitha
eshte dasht me shtru
NUK PAJTOHEM ME TY

te mbetemi vetem miq

se zemra me nuk me duroi

gati sa nuk vdiq

KISHA nje deshire ne jete

por ajo kurr smu plotesua

veq nje here te kisha prane

dhe te bej me ty qte dua

Lexoj ne nje Epitaf

mbi varr te vendosur

ishte i shkruar emri yt

aty te kishin varrosur
KISHA DHIMBJE NE KOKË

kur per ty mendova
mirpo kur te pashe
menjehere u sherova
Trupin ma therre
zemren ma ke ngrene
lekuren ma rrjepe
zjarrin ma ke vene
Kur te thone se shkova
ne nje rruge pa kthim
berja hallall zemres
se me nuk ka kthim

Kur te thone se jam kthyer
Nga nje jete e amshuar
erdha te shoh dhe njehere
se shum te kam dashuruar
Ti zemres time
nje borgj i ke mbete
qe hyre dhe ja more
dashnine e vertete
Ne nje nate te qete
nje zemer po qane
vuaj une permallshem
qe rruget na u ndane


Nese ke nje zemer
ndaje bashk me mua
nese ke nje fjale
me thuaj te DUA
Nese me gjen duke qare
te lutem fshima lotin
nese lotet mu me vrasin
per te me ngjalle ,lute zotin
Emrin tend me gjak
gjithkund e kam shkruar
vetem e vetem zemra
kurr mos me te harruar Frika me ze kur s'je prane meje
Kam frike se mos dikush si flladi lehte i pranveres
te rremben dhe ti si gjethe
largohesh larg
aq sa une s'mundem te te kap

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri

Ne takimin e pare digjem si zjarr
Ne takimin e dyte te dua si syte
Ne takimin e trete te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater

Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam i vetmuar
kur e din qe jam i lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per tyT e dishe te lexosh
E shte   e lehte ta kuptoshe
D ashuria eshte pafund
U ne te dua ty gjithkund

=====================

E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....
=====================
Dua te behem lot
te shetise neper fytyren tende
te vije deri tek buzet e tua
dhe te them fjalen TE DUA

=====================
Thone se dashuria
eshte pa fund,
thone se dashuria
si termet te tund,
thone se dashuria
eshte c'menduri,
dhe kjo c'menduri
per mua je ti

===================
Te kam enderruar.


Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron

========================
Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete per ty!

Do shkosh te thash
po un çfare te t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemer mallin tim!

Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veç mall, veç mall per Ty

===========================

zemra.gif

Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!

=======================
Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
Kur sjam afer me ty digjem si cigare
Eja po te lutem mos me le ne vetmi
Se Zemra nuk don tjeter por vetem TY..

=================================

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar

=====================
Ta dhurova zemren
ti me lendove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti me verberove
Ta dhurova jeten
Ti me ike bashk me te
==================

Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjeter

========================
Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
=================

rainbowchick.gif

Me sy mbyllur..
---------------------------------

Kur te me kthesh buzeqeshjen,
do te ndjej buzet e e tua..
Kur te me kthesh embelsine
do te ndjej perkedheline...
Kur te me kthesh enderimin,
do te ndjej fluturimin ..
Kur te me duash..
ti vete do   kuptosh..
sa bukur eshte, te dashurosh....
=======================

snake2.gif

Te desha

Si syt eballit te desha
Por ishte e kot
Mendoja se per mua ishe
I vetmi ne ket bot..

Kete prej teje se kisha menduar
Se kaq leht do ta kesh
Mua me' me harruar

Me gojen tende
Shum fjal mi ke then
Por me zemer as nje

Kur jam nervoz
Asgjë s'më qetson
Vetëm, nëse ti e dashur
Pran meje qëndron

Dashuri ,dashuri
Nuk thuhet kotë
Fillon me puthje
Mbaron me lotë

***

Dy zemra lindin
Dy zemra qeshin
Dy zemra qajnë
Dy zemra vdesin

***

Nuk më duhet kjo jetë
Nuk më duhet kjo rini
Kur s'të kam afër meje
Gjithmonë do të vuaj për ty

***

Mua vetëm nuk më rihet
E ti larg,larg shpirtit tim
Për ty vuaj, në pambarim

Jam njeri si gjithë bota
kam një shpirtë kam një lotë
kam dëshir me të taku
Se larg teje jam qëllu
Se në ty vajze jam dashuru

Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Për ty do të vuaj
Deri në pambarim

***

Ah jetë,ah jetë
Asgjë ska të vërtetë
Kush qka dëshiron
Dëshirën s'ja plotson

Zjari shkrumohet
E len tymin
Njeriu vdes
E len kujtimin

Syri im
gjithmon loton
Zemra ime
Vetëm ty të donë.

***

Deri kurë në vuajtje
Deri kurë në vetmi
Deri kurë kjo zemra ime
Do të vuaj për ty

Kur mbi varin tim
Fillon punimi
Kur mbi kokën time
Fillon vajtimi
Kur mbi varin tim
Vëndohet kurora
Atëher dije i dashur
Se për jetë të harova

***

Në këtë fletë të thatë
Të jetë si kujtim
Si emri im e dashur
Të jetë edhe emri im

***

E kam një kuti
Me helm të zi
Nëse do të fejohesh për tjetrin
Unë do ta pi

***

Të dua të pres
Nuk dua të vdes
Me ylzit e natës
Unë të përshëndes

Kujto erën e mali
Kujto erën e lehtë
Kujto zemrën time
Që të don për jetë

Ah sa natë e lumtur
Ah sa natë e qetë
Gjithmon më kujtohesh
Nga ora 12-të

Të dua pa masë
Të dua pa mbarim
Të dua më shumë
Se sa shpirtin tim

Të dua ,të dua
Për ty do të vdes
Por ti a më don mua?
Përgjigje po të pres?

***

Sa gurë i ka bunari
Aq për ty i dashur
Më ka marrë malli

Shikoje k'te natë
Natë e ardhmërisë
Këto bjeshkë të mëdha
Vendi i dashurisë

***

Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty

Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon

Për ty që të dua
Do të them sukses
Për ty kam lindur
Për ty do të vdes